همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در بناب مرند برگزار شد

به گزارش خبرنگار ما،همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت هفته نیروی تربیت بدنی و با حضور پرشور مردم و جمعی از مسئولان در بناب مرندبرگزار شد

شهردار بناب مرند سیدارشد مومنی در همایش پیاده‌روی خانوادگی شهر بناب مرند با اشاره به اینکه برگزاری این‌گونه همایشات از کارهای بسیار شایسته و خوب است اظهار داشت: در بسیاری از روایات نکات ورزشی ذکر شده است و سفارش‌ها و تأکیداتی نیز در این‌ باره آمده است.

مومنی در ادامه افزود: در روایتی آمده است “خیر ما تداویتم به المشی” به این معنی که “بهترین چیزی که می‌توانید خود را با آن درمان کنید، پیاده‌روی است”.

شهردار بناب مرند گفت: پیاده‌روی هم سبب سلامت جسمانی و روحانی انسان و هم سبب نیروی افزوده برای کار می‌شود که این از فواید پیاده‌روی و ورزش است.

مومنی توسعه ورزش همگانی را پایه های ورزش قهرمانی دانست وبیان کرد:به ورزش های پایه و همگانی ضمن نهادینه کردن ورزش دربناب مرندبه پشتوانه های خوبی در بعد ورزش قهرمانی و حرفه ای نیز منجر خواهد شدباید اهمیت بیشتری قائل شد.

وی اضافه کرد: انجام تحرکات جسمی علاوه به افزایش آمادگی جسمانی بلکه بر تقویت و شادابی روحی و روانی افراد جامعه تاثیرگذار است.

مومنی گفت:یکی از مولفه های توسعه ورزش همگانی ایجاد انگیزه بوده تا مردم به سمت ورزش های همگانی جذب شوند که برنامه ریزی صحیح توسط مسئولان و فراهم کردن امکانات مورد نیاز باید مدنظر قرار گیرد.

در پایان این همایش از طرف شورای اسلامی وشهرداری بناب مرند واداره ورزش وجوانان شهرستان مرند به شرکت کنندگان با قرعه کشی به بیست ویک نفر جوایزاهداء گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *