همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در بناب مرند برگزار شد

به گزارش خبرنگار ما،همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت هفته نیروی تربیت بدنی و با حضور پرشور مردم و جمعی از مسئولان در بناب مرندبرگزار شد

شهردار بناب مرند سیدارشد مومنی در همایش پیاده‌روی خانوادگی شهر بناب مرند با اشاره به اینکه برگزاری این‌گونه همایشات از کارهای بسیار شایسته و خوب است اظهار داشت: در بسیاری از روایات نکات ورزشی ذکر شده است و سفارش‌ها و تأکیداتی نیز در این‌ باره آمده است.

مومنی در ادامه افزود: در روایتی آمده است “خیر ما تداویتم به المشی” به این معنی که “بهترین چیزی که می‌توانید خود را با آن درمان کنید، پیاده‌روی است”.

شهردار بناب مرند گفت: پیاده‌روی هم سبب سلامت جسمانی و روحانی انسان و هم سبب نیروی افزوده برای کار می‌شود که این از فواید پیاده‌روی و ورزش است.

مومنی توسعه ورزش همگانی را پایه های ورزش قهرمانی دانست وبیان کرد:به ورزش های پایه و همگانی ضمن نهادینه کردن ورزش دربناب مرندبه پشتوانه های خوبی در بعد ورزش قهرمانی و حرفه ای نیز منجر خواهد شدباید اهمیت بیشتری قائل شد.

وی اضافه کرد: انجام تحرکات جسمی علاوه به افزایش آمادگی جسمانی بلکه بر تقویت و شادابی روحی و روانی افراد جامعه تاثیرگذار است.

مومنی گفت:یکی از مولفه های توسعه ورزش همگانی ایجاد انگیزه بوده تا مردم به سمت ورزش های همگانی جذب شوند که برنامه ریزی صحیح توسط مسئولان و فراهم کردن امکانات مورد نیاز باید مدنظر قرار گیرد.

در پایان این همایش از طرف شورای اسلامی وشهرداری بناب مرند واداره ورزش وجوانان شهرستان مرند به شرکت کنندگان با قرعه کشی به بیست ویک نفر جوایزاهداء گردید.

دکترمومنی شهردار بناب مرند معرفی شد

حضور معاونت استاندار وفرماندارشهرستان ویژه مرندو مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در مراسمی شهردار بناب مرندمعرفی شد.

به گزارش خبرنگار ما،معاونت استاندارآذربایجان شرقی وفرماندار شهرستان ویژه مرندامروز در مراسم معارفه شهردار بناب مرندگفت: شورای اسلامی شهر بناب مرند از بهترین شوراهای است که در آرامش اقدام به انتخاب شهردار نمود .

وی در ادامه افزود: شورای اسلامی شهر بناب مرند ،باید تلاش کنند تا علاوه بر رفع خطاها و ضعف‌های دوره‌های گذشته با تجارب دوره‌های گذشته در مسیر توسعه و پیشرفت امور شهری گام بردارند.

راستگو فرماندار ویژه مرند از زحمات شهرداران سابق و شوراهای اسلامی دوره های قبلی تشکر کرد واذعان داشت: رویکرد شورای اسلامی دوره پنجم باید یک رویکرد تعاملی و همکاری باشد و لازمه تعامل هم، همکاری همه دستگاه های اجرایی شهرستان است و اگر این تعامل محقق شود برنامه ها و اهداف شورای شهر که در راستای آبادانی شهر است زودتر تحقق می‌یابند.

معاونت استاندار آذربایجان شرقی در ادامه در رابطه با موفقیت شهردارگفت:شرط موفقیت شهردار این است که مردم کمک کنند اگر بخواهیم شهربناب مرند شهری آباد وتوسعه یافته باشد باید دست به دست هم بدهیم وتنهاراه پر فراز و نشیب سازندگی شهر را با وحدت و همدلی طی کنیم.

وی دارا بودن تقوی در مدیریت، در دست گرفتن افسار نفس، نگرش به مدیریت به عنوان امانت، و تبدیل فرصت‌ها به خدمت بهتر و صادقانه را از ویژگی‌های یک مدیر نمونه خواند و خاطر نشان کرد: هویت اسلامی شهرهای ما باید حفظ گردد و نباید با الگوبرداری از کشورهای بیگانه این هویت اسلامی زیر سئوال برود.

مرتضی علیخانی :

میرارشد مومنی از نیروهای باسابقه  وزارت کشور می باشد

مدیرکل دفترامور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در مراسم معارفه شهردار بناب مرند که در مسجد جامع این شهر با حضور مسئولان استانی ،شهرستانی ومردم بناب مرند از اقشار مختلف برگزار شد گفت:شاخص‌های توانمندی، شایسته سالاری، تخصص، تعهد و سابقه مدیریت قوی از مؤلفه‌های یک شهردار است.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه شورای اسلامی شهر بناب مرند شهرداری را انتخاب کرده اند که فردی  شایسته ، متعهد ،متخصص و سابقه مدیریت شهری را دارد واز نیروهای با سابقه در وزارت کشور می باشدوامیدواریم با تعامل وهمکاری شما مردم بزرگوار بتوانیم شهر بناب مرند را که مردمی خونگرم دارد روبه توسعه وپیشرفت رهنمون سازیم.

علیخانی با تقدیر از بدرنژاد شهردار سابق شهر بناب مرند گفت: بدرنژاد یکی مدیران توانمندی است که خدمات بسیاری در طول مدیریت خود انجام داده است که از ایشان تقدیروتشکر می نمایم وبعداز این در شهر سیه رود به عنوان شهردار در خدمتشان خواهیم بود.

در پایان این مراسم حکم مسئولیت دکتر میر ارشد مومنی به عنوان شهردارجدید بناب مرند ولوح سپاس به مهندس بدرنژاد شهردارسابق بناب مرند  اهدا گردید.

میلاد حضرت معصومه (س) وروزدختر گرامی باد

حضرت معصومه (س) از با فضیلت‌ترین بانوان خاندان اهل بیت (ع) می‌‎باشد.

ایشان دختر امام موسی‌ کاظم (ع) و خواهر تنی امام رضا (ع) از پرهیزگارترین زنان شیعه بوده‌اند. مرقد ایشان در شهر قم واقع است و در روایات بر فضیلت زیاد زیارت ایشان تاکید بسیاری شده است.

حضرت فاطمه معصومه (س) در روز اول ذیقعده سال ۱۷۳ هجری، در شهر مدینه چشم به جهان گشود. پدر بزرگوار او امام موسی‌ کاظم (ع) امام هفتم شیعیان می‌باشد و مادر گرامی ایشان نجمه مادر بزرگوار امام رضا (ع) می‌‎باشد.

پیام تسلیت به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع)

به گزارش خبرنگار ما مهندس یعقوب بدر نژاد شهردار بناب مرند طی پیامی شهادت مظلومانه امام جعفر صادق (ع) به عموم مسلمین تسلیت عرض نمود.

 متن پیام بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

این ماتمى که چشم ملائک ز خون ترست                                        گویا عزاى صادق آل پیغمبرست

25 شوال سالروز شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک ولایت و امامت ، رئیس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق (ع) است .

بزرگ شخصیتی که با زحمات طاقت فرسا و تلاش های بی وقفه خود بقاء و استمرار دین اسلام را تضمین کرد و شمع همیشه فروزانی شد در مسیر رهروان اسلام ناب محمدی و سرانجام به دست منصور خلیفه ستمگر عباسی به شهادت رسید و روح بلنداش به سوی معبود در ملکوت اعلی پر کشید و جهان اسلام را در مصیبت خود داغدار کرد .

اینجانب شهادت جانگداز ششمین اختر ستاره درخشان آسمان امامت و ولایت را به محضر مقدس منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) و تمامی مسلمین جهان تسلیت و تعزیت عرض می نمایم . از خداوند متعال می طلبیم که در پرتو عنایات حضرت امام جعفر صادق (ع) سعادت شفاعت ایشان را در جهان آخرت نصیب ما بفرماید.

یعقوب بدر نژاد -شهردار بناب مرند

پیام تبریک شهرداربناب مرند به مناسبت عید سعید فطر

یعقوب بدر نژاد شهردار بناب مرندبه مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر با انتشار پیامی این عید بزرگ را به مسلمانان جهان بویژه مردم شریف و خداجوی شهر بناب مرند تبریک گفت .

در متن این پیام آمده است :

( روز عید فطر ، روز شادمانی پرهیزگارانی است که بابرچیدن زنجیر تعلقات مادی و مهار خواهش های نفسانی خویش درخواست توبه و بازگشت شان به درگاه خداوند یکتا مقبول افتاده است و طلیعه ماه شوال پرهیزگاران را در جشن عبادت و امساک به همخوانی می خواند تا خدای را شاکر شوند.و به شکرانه این نعمت بزرگ و بی کران، به ستایش باری تعالی پرداخته و زنگار گناه را از آینه روشن قلب وجان خود می زدایند. رمضان ماه رحمت و مغفرت و ماه ضیافت الهی درمیعادگاه فطر به پایان میرسد و جان های بیقرار و فطرت های پاک مشتاقان نعمت ،امیدواران ثواب و توبه کاران واقعی را از زنگارها زدوده و جلائی دوباره می بخشد. عید فطر به راستی که روز عزیز و خجسته ای است،روزى است که خداوند آن را از میان دیگر روزها بر گزیده است و به بندگان ناچیزش اجازه داده تا در این روز نزد حضرت او گرد آیند و بر خوان کرم او بنشینند و ادب بندگى بجاى آرند. مردم خداجوی شهر بناب مرند در طول این ماه پرخیر و برکت با روزه داری و برپائی نمازهای تراویح و قیام و حلقه های تلاوت قرآن استشمام رایحه ی معنوی رمضان را پررنگ تر کردند و با فرارسیدن عید بزرگ از خداوند منان تقاضای بخشش و آمرزش را دارند که ان شالله خداوند رحمتش و برکتش را بر این شهر نازل فرماید به مصداق آیه ی شریفه ی : ( و ان اهل القری آمنوا و واتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء و الارض )

اینجانب ضمن تشکر از همه ی مردم عزیز در مشارکت عمومی در برنامه ی های دینی و اجتماعی ، حلول ماه شوال و عید یزرگ فطر رابه تمامی مسلمانان جهان بویژه مردم عزیز ، متدین و متعهد شهر بناب مرند تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از خداوند مهربان می خواهم که با دعای شما مردم خداشناس توفیق بیش از پیش خدمت را نصیب اینجانب فرماید .

ساختمان اداری ومدیریت بحران شهرداری بناب مرند بزودی افتتاح می شود

به گزارش خبرنگار ما مهندس یعقوب بدرنژاد شهردار بناب مرند گفت:ساختمان اداری و مدیریت بحران شهرداری بناب مرند با پیشرفت فیزیکی 98درصد بزودی افتتاح می شود.

وی با اعلام این مطلب گفت: ساختمان آتش نشانی شهرداری بناب مرند با پیشرفت فیزیکی 98درصد در مراحل افتتاح می باشد.

شهرداربناب مرنددرادامه افزود:ساختمان آتش نشانی ومدیریت بحران شهرداری بناب مرنددر 705متر زیربنا دردوطبقه که بصورت بتنی درحال احداث می باشد که قسمت اداری این ساختمان در دوطبقه به متراژ353متر مربع وآتش نشانی به متراژ352مترمربع می باشد که بزودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

روز جهانی قدس همزمان با سراسر کشور درشهر بناب مرند برگزارشد

به گزارش خبرنگارما ،روز جهانی قدس همزمان با سراسر ایران اسلامی نسبت به سالهای گذشته بسیار باشکوهتر برگزار گردید.

سخنران این جلسه حجه الاسلام علی جدید بناب مرنددر این راهپیمایی روز قدس را متعلق به مسلمانان جهان دانست و گفت: روز قدس، روز حمایت مسلمانان جهان از ملت مظلوم فلسطین، روز پیروزی حق علیه باطل، روز خروش امت اسلام علیه استکبارهای جهانی است.

وی افزود: مردم همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور پرشور خود در راهپیمایی ضمن گرامیداشت میراث ارزشمند امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حمایت خود را از مردم بی دفاع فلسطین اعلام می کنند.

جدید بناب خاطر نشان کرد: حمایت مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی از ملت فلسطین تا آزادی قدس ادامه خواهد داشت.

در این مراسم و در طول مسیر مردم شهربناب مرندبا سر دادن شعارهایی انزجار و نفرت خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.

 لازم به ذکر است قرائت قطعنامه و به آتش کشیدن پرچم مستکبران جهان پایان بخش این راهپیمایی بود.

 

همه باهم می آییم اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود

برگزاری مراسم روز جهانی قدس در آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان همزمان با برگزاری در سراسرایران اسلامی روز جمعه1396/4/2ساعت11/30در شهر بناب مرند برگزار خواهد شد.

مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس : میدان امام حسین (ع) -خیابان شهید بهشتی- علامه طباطبایی- خیابان امام(ره)-میدام امام حسین(ع) محل برگزاری مراسم.

 

برگزاری جلسه هماهنگی برگزاری روز جهانی قدس

به گزارش خبرنگار ما،بدون شک تجلیل از روز جهانی قدس، پیامدها و آثارمثبت و ارزشمندی برای جهان اسلام، کشور های منطقه و مستضعفین عالم خواهد داشت که یکی از آن پیامد ها انسجام کشور های اسلامی می باشد. این مطلب توسط مهندس یعقوب بدر نژاد در جلسه ستاد برگزاری روز جهانی قدس عنوان گردید.

وی افزود: در شرایط کنونی انسجام در جهان اسلام یک ضرورت انکار ناپذیر است و در این میان بحث فلسطین و آزادی قدس از جمله نقاط مشترک است که دفاع از قدس و گرامی داشت از روز جهانی قدس می تواند تمامی کشورهای اسلامی را بر روی خط واحد وحدت و انسجام قرار بدهد.
شهردار بناب مرندگفت: بدون شک قدس، حمایت و گرامیداشت روز جهانی قدس، عبارت از حمایت جهان اسلام از بیت المقدس، قبله اول مسلمانان است، اما جوانب دیگر آن حمایت از مستضعفین عالم ومقابله با مستکبران است.

بدرنژاد در ادامه گفت:باید این رژیم جعلی متوجه شود که مردم ایران و همه مسلمانان جهان بیدار هستند و در مقابل جنایت های آنها کوتاه نمی آیند.

وی با بیان اینکه باید همه مسلمانان در سرتاسر جهان از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین حمایت کنند، گفت: روز قدس یادگار رهبر کبیر انقلاب اسلامی است که باید همیشه زنده بماند.